در این وبلاگ شما می توانید به نحو حرفه ای حیوان خود را به صورت سگ گارد، نگهبان و خانگي، تربیت کنید

باکسر Boxer

 

این گروه از سگ های کاری در سال 1850 در شهر مونیخ آلمان از آمیزش دو نژاد

Bull Dog و Bull embeiser بوجود آمدند. بر پایه برخی شواهد، اینطور به نظر می رسد که این حیوان در ابتدا جهت شکار گوزن و گرازهای وحشی به کار می رفته است. همچنین در مسابقات گاو بازی به منظور گاز گرفتن گاوهای نر نیز از این حیوان استفاده می شده. در ضمن مدارکی از کاربرد سگی شبیه به باکسر در جنگهای رم باستان وجود دارد. اینطور به نظر می رسد  که باکسر یکی از نتایج سگهای جنگنده قدیمی است که در تبت زندگی می کرده است. نام این حیوان از نحوه جنگیدن آن گرفته شده است، بطوری که هنگام جنگیدن درست شبیه حالت ورزش بوکس و مشت زنی در انسان، از پنجه های جلویی خود استفاده می کند. از حدود صد سال گذشته تا به امروز این نژاد طرفداران بی شماری را بویژه در کشور آلمان به خود جلب نموده است.

 

مشخصات ظاهری: این حیوان، سگی با اندامهایی عضلانی و جمع و جور است که چهره ای گرفته با ابروانی گره خورده داشته و چین و چروک هایی در جلوی صورتش وجود دارد. چهره طنز گونه این حیوان گاه مورد تمسخر برخی افراد قرار می گیرد. از ویژگی های ظاهری این حیوان، می توان به بلندتر بودن فک پایین نسبت به فک بالایی اشاره کرد که کمی نیز به سمت بالا انحنا می یابد. گوش ها بلند و نیمه آویخته است و معمولا نوک آنها طی عمل جراحی بریده شده و نوک تیز می شود. بینی، سیاه رنگ و پهن با سوراخ های عریض می باشد. ارتفاع بدن در نقطه جدوگاه در نرها 57 تا 63 سانتیمتر و در ماده ها 53 تا 58 سانتیمتر بوده و دارای وزنی بین 25 تا 32 کیلوگرم می باشند. رنگ بدن ممکن است بین زرد روشن تا حنایی تیره با پوزه سیاه باشد و یا مخلوطی از سیاه و حنایی باشد. البته برخی از باکسرها تماما  سفید رنگ هستند. پوشش بدن کوتاه و درخشان بوده و ممکن است لکه های سفیدی روی بدنش دیده شود.

 

خصوصیات رفتاری: این سگ طبیعت فوق العاده جذابی دارد و با کودکان و خانمها خیلی خوب انس می گیرد و در صورتی که آنها مورد تهاجم قرار بگیرند، به خوبی از آنها دفاع خواهد نمود. حیوانی بسیار هیجانی با خلق و خویی وحشی و سرکش است که این خوی سرکش در او اغلب قابل کنترل خواهد بود. نیاز زیادی به بازی، جست و خیز و ورزش کافی دارد.بسیار عاقل است و هیچ موقع در مقابل صاحبش از خود خشونت نشان نمی دهد. با این حال در مقابل دشمنان خشن و سر سخت است. معمولا به سگ های ضعیف تر از خود حمله نمی کند، ولی در نزاع با سگهای مهاجم، بسیار شجاع و نترس است.

این حیوان به خوبی از عهده نگهبانی بر آمده و به علت استعداد زیادش در یادگیری، در خدمت پلیس و یا جهت کمک به نابینایان نیز مورد استفاده قرار گرفته است. متوسط طول عمر آن در حدود 11 تا 12 سال می باشد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه چهاردهم بهمن 1388ساعت 15:18  توسط سامان  |